Strefa czasowa UTC

Nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Witam wszystkich. W jaki sposób rosnące wokół ula rośliny wpływają na rodzaj miodu i jego jakość? Czy chcąc utrzymać jakiś konkretny miód powinienem przenieść ul? Prosze o pomoc.

Z tego co mi wiadomo pszczoła ma duży zasięg efektywny ale przyjmuje się że nektar zbiera w promieniu 1,5 km od ula. Im bliżej rosną jakieś rosliny tym lepiej ale nie jest to zadna scisla zasada. Nie slyszalam zeby ktos przenosil ule, bo owady same sobie poradzą z zebraniem potrzebnej ilości materiału, a rodzaj miodu zalezy od okresu zbierania wiec tu takze nie widze sensu ingerowania w rosliny. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

Koleżanka mówi prawdę, ale polecam lekturę artykułu gdzie wszystko masz zebrane do kupy i odpowiednio uszeregowane http://www.pszczeliazyl.pl/blog/pozytki-pszczele/. Może dodałbym tylko że im bliżej ula znajdują się rośliny tym więcej nekaru zostanie przerobionego na miód bo podczas lotu pszczoła oczywiście zuzywa część tego co zbierze.

Awatar użytkownika

Już wszystko jasne, strona którą poleciłeś bardzo mi pomogła. Znalazłem na niej fajne filmy - http://www.pszczeliazyl.pl/filmy/ może komuś się przydadzą bo można z nich dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy odnośnie funkcjonowania ula i odpowiedniego dbania o pszczoły. Dzięki za fajną dyskusję :)

Awatar użytkownika

Nie widziałem tych filmów, a rzeczywiście są ciekawe. Dobrze jest czasem zobaczyć coś w praktyce bo z opisów mozna dojsc do mylnych wniosków :P. Również dzięki za przydatny temat, pozdrawiam serdecznie i powodzenia.

Nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC