Strefa czasowa UTC

Nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Od blisko roku prowadzę internetową księgarnię i interesuje mnie wszystko co związane z tematem marketingu internetowego. Do tej pory korzystałam z usługi pozycjonowania, marketingu szeptanego oraz reklam Google Ads. Działania takie przyniosły oczywiście wymierne rezultaty. Ja jednak myślę o dalszym podboju rynku. Zastanawiam się nad promocją księgarni w social media. Czy myślicie, że taka forma promocji jest opłacalna. Kiedy można się spodziewać pierwszych efektów kampanii?

Na pewno reklama w social media jest opłacalna, jednak jedynie wówczas kiedy dokładnie określisz grupę docelową, do której ma być kierowana reklama. Istotny też jest sam przekaz, musi on być jasny a zarazem ciekawy. Poczytaj sobie więcej na ten temat na https://marketing-portal.pl/social-media/ .

Na pewno sprawdzi się reklama na Facebooku. Na początku musisz oczywiście oszacować miesięczny budżet na tego typu działania reklamowe. Dodam, że cena reklamy na Facebooku nie jest stała i jednoznaczna. Za post sponsorowany możesz zapłacić od 5 zł do kilkudziesięciu tysięcy.

Wskaźnikiem, który pomoże Ci w określeniu kosztów reklamy oferowanej przez Facebook, jest konwersja. Wyraża ona liczbę interakcji użytkowników FB z zamieszczonym przez Ciebie postem. Pomyśl zatem o skali konwersji, którą chcesz osiągnąć i cenie, jaką jesteś gotowy zapłacić. Optymalną taktyką jest znalezienie kompromisu między celem a kosztem reklamy. Inną stawkę bazową zapłacisz za pozyskanie fanów, a inną za zwiększenie sprzedaży towarów lub usług.

Wiesz już, z czego wynikają rozbieżne informacje o tym, ile kosztuje reklama na Facebooku. Dzięki temu łatwiej będzie Ci samodzielnie umieszczać sponsorowane posty lub rozmawiać o nich z agencją, z którą nawiążesz współpracę. Życzę powodzenia!

Nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC